Chronological list of judges, 1985-present

E. Ballard Baker, January 1-March 24, 1985
Joseph E. Baker, 1985-1998
Bernard B. Barrow, 1985-1995
James W. Benton, Jr., 1985-2007
Sam W. Coleman, III, 1985-2000
Charles H. Duff, 1985-1992
William H. Hodges, 1985-1989
Barbara Milano Keenan, 1985-1991
Lawrence L. Koontz, Jr., 1985-1993
Norman K. Moon, 1985-1997
Marvin F. Cole, 1985-1991
Jere M.H. Willis, 1989-2002
Larry G. Elder, May 1, 1991-September 30, 2013
Richard S. Bray, 1991-2002
Johanna L. Fitzpatrick, 1992-2006
Rosemarie Annunziata, 1995-2004
Nelson T. Overton, 1995-1999
Rudolph Bumgardner, III, 1997-2005
Donald W. Lemons, 1998-2000
Robert P. Frank, 1999-2014
Robert J. Humphreys, 2000-present
Jean Harrison Clements, 2000-2008
G. Steven Agee, 2001-2003
Walter S. Felton, Jr., 2002-2014
D. Arthur Kelsey, 2002-2015
Elizabeth A. McClanahan, 2003-2011
James W. Haley, Jr., 2005-2012
William G. Petty, 2006-present
Randolph A. Beales, 2006-present
Leroy F. Millette, Jr., 2007-2008
Cleo E. Powell, 2008-2011
Rossie D. Alston Jr., 2009-2019
Stephen R. McCullough, 2011-2016
Glen A. Huff, 2011-present
Teresa M. Chafin, 2012-2019
Marla Graff Decker, 2013-present
Richard Y. AtLee, Jr., 2015-present
Mary Grace O’Brien, 2015-present
Wesley G. Russell, Jr., 2015-present
Mary B. Malveaux, April 16, 2016-present
Clifford Lynwood Athey Jr., September 1, 2019-present
Junius P. Fulton, III, September 1, 2021-present
Daniel E. Ortiz, September 1, 2021-present
Doris Henderson Causey, September 1, 2021-present
Frank K. Friedman, September 1, 2021-present
Vernida R. Chaney, September 1, 2021-present
Stuart A. Raphael, September 1, 2021-present
Lisa M. Lorish, September 1, 2021-present